Cengiz Han 2 – Neden Damgalamalıyım? 2

Merhaba,

Bembeyaz bir Istanbul’a merhaba dediğimiz bugünlerde herkese mutlu günler dileyerek bu haftaki blog yazıma başlıyorum. “Neden damgalamalıyım?” yazı dizimin ikinci blog yazısı ile karşınızdayım. Bu hafta size anlatacağım damgalama türü ise, “Çin Dominosu Damgalama”.

Daha önce size kısaca Domino Damgalama ile ilgili bilgi vermiştim. Biraz daha üstünden geçerek anlatayım sonra da size ne kazandırıyor ondan bahsedelim.

Şu anda oyun içinde domino damgalamamız için gerekli olan eşya Rastgelelik Tılsımı’dır. Bu eşya oyun içerisinde Pers Derebeyi ve Kutsal Ejder’lerden elde edilmektedir. Şans oranı ile domino damgalayabiliyorsunuz. Domino damgalamada dikkat etmeniz gereken en önemli husus doğru zincirlemeyi yapabilmek. Bu nasıl oluyor diye sorarsanız en kısa şu şekilde açıklayabilirim.

1- Birincil Silah ve İkincil Silah
2- Miğfer, Zırh ve Bileklik
3- Bileklik, Kemer ve Pelerin
4- Kolye, Eldiven ve Yüzük
5- Yüzük, Çizme ve Rozet

Yukarıdaki belirttiğim eşyalarınızda aynı domino olmalıdır. Ayrıca tamamlama kartınız var ve bunu aktif etmek istiyorsanız eşyalarınızın tamamında aynı tip domino ile damgalanmış olmalıdır. Tamamlama kartları dominolarınıza göre size ekstra özellik verecektir.

Şimdi gelelim neden Çin Dominosu Damgalamalısınız?

Savunmanızı arttırmanın en etkili yoludur. Doğru zincirleme ile gerekli savunma sisteminizi oluşturabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıflara karşı isterseniz sadece bir sınıfa karşı savunmanızı yükseltebilirsiniz. Tamamlama kartı ile ise saldırı seviyenizi da aynı anda yükseltebilirsiniz.

Şuanda oyunda bulunan Rastgelelik Tılsımı ile %2 veya %3 savunma puanları kazanabilirsiniz. Bu savunma puanları ekipmanlarınız ile doğru orantılıdır. %3 tam domino setli bir ekipmanınız varsa size %42 fazladan savunma sağlayacaktır. Bu da demek oluyor ki, 2000 Menzilli savunma puanınız var ise, 840′a yakın ekstra savunma bonusu kazanırsınız. Toplamda 2840 savunma puanı yapar. Bu da sizi düşmanlarınıza karşı oldukça güçlü kılacaktır.

Ayrıca dominolarınızı belirttiğim şekilde tamamlamanız sonrasında kullanacağınız her tamamlama kartının ekipmanınız üzerinde bir animasyon kazanmasına neden olacaktır. Yeşil bir alev içinde de olabilirsiniz, kolunuzdan siyah bir elektrikte çıkabilir. Bu tamamlama kartınızla doğru orantılıdır. Örneğin benim kullandığım tamamlama kartı bana Tüm özellikler +300 kazandırmaktadır. Oyuna eklendiğinde en çok rağbet görecek tamamlama kartı olacağına eminim. :)

Bu haftaki blogumunda sonuna geldik arkadaşlar. Daha önce kısaca bahsettiğim Çin Dominosu damgalama konusunda daha detaylı bilgilendirme yapmış olduk. Haftaya ise size Zodyak Damgalama ile ilgili bilgilendirme yapacağım. O zamana kadar Cengiz Han 2‘de kalın. Hala Cengiz Han oyununu indirmediyseniz geç kalmış sayılmazsınız.

Sağlıcakla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*